Almanyada edebiyat öğretmeni olarak çalışmak

Esakademi içerikleri öğretme hevesiyle dolu öğretmenler tarafından oluşturulmaktadır. Siz de ücretli dersler yazarak esakademi'ye katkıda bulunmak isterseniz, bizim için yaz sayfasını inceleyebilirsiniz.

Merhaba , ben Türkiye’den mezun Almanya’da yaşayan bir Türkoloji öğrencisiyim , Bremerhaven de yaşıyorum yaklaşık 6 senedir. Okulumdan üç yıl önce mezun olup buraya babamın yanına geldim . Babam iş adamı ve kalp ameliyatı geçirdi , sağlık sorunlarından dolayı burda . . .

Ooops! Bu site sadece Pro kullanıcılar içindir. Pro kullanıcı olarak bütün dersleri "Reklamsız" ve  "PDF" olarak bilgisayarınıza indirin, sorularınıza hızlı cevaplar alın, daha fazla okuyun, daha kaliteli içerikler.

 

Buradan pro kullanıcı olun!

 

Önceki

Bloss, halt, doch, ja gibi kelimelerin Türkçe karşılığı var mıdır?

Sonraki

Deutschübungen für Lehramt, Germanistik und Philologie

3 Yanıt

 1. A.Bergmann

  Merhaba,
  Anladığım kadarıyla almanyada yaşıyorsunuz, babanız iş adamı,türk dili ve edebiyatı mezunusunuz, bölümünüzle ilgili almanyada iş arıyorsunuz.

  Babanız iş adamı ise ekonomik durumunuz iyi olmalı, bu durumda master yapmanız mantıklı.

  pedagoji’den kastınız pedagojik formasyon mu?

  Artık Türkiye’de pegagojik formasyon almak çok kolay,hatta para ile satılıyor.

  Zaten bir üni mezunusunuz pedagoji okumak için nedeniniz nedir?

  Bölümünüzle alakalı iş?
  Türk dili ve edebiyatı mezunu olduğunuz için almanyada yaşayan Türklere yönelik çalışmalara bakmalısınız.

  Bu alanlar;
  -Türklerle ve Türkiye ile iş yapan firmalar
  -Almanyada Türklere yönelik açılan Türkçe kursları
  -Türkiye’ye turist gönderen seyahat acentaları
  -Türklere hizmet veren iletişim operatörleri

  Her yıl türkiyeden Almanyaya bakanlık görevli öğretmen gönderiyor, bu konuya da göz atmanızı tavsiye ederim.

  Yurt dışı öğretmenlik

 2. Muhammed HASAN

  Merhaba Ankara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans (2020) mezunuyum. Aslen Irak, Kerkük doğumluyum. Almanya’da doktora okumak ya da alanımla ilgili çalışma yapabilir miyim? Orta seviyede ingilizce ve Arapça, Türkçe’yi ise ileri seviyede bilmekteyim. Almanya’ya gelip hem çalışmak hem de okumak istiyorum. Türk Dili ve , Edebiyatı ile ilgili Almanya’daki üniversitelerinde okuyabilir miyim? Ekonomik durumum o kadar da iyi değil zaten yüksek Lisansı da %100 bursla kazanmıştım. Malum Irak’ta durumlar pek iyi değil. Türk vatandaşı da değilim. Şu anda Türkiye’de ikamet etmekteyim. 1989 doğumluyum. DAAD bursunu duymuştum acaba alanımla ilgili burs alabilir miyim? Almanca bilmemekteyim. Almanya’ya nasıl gelebilirim? Şimdiden vereceğiniz bilgileri için teşekkür ederim.

  1. Uluslararası öğrenci kabul eden üniversitelerde doktora ya da alanınızla ilgili çalışma yapabilirsiniz. Ama Almanca bilmeniz gerekiyor. Vize alabilmeniz için en az b1 seviye Almanca bildiğinizi kanıtlamanız gerekir. Uzaktan canlı Almanca kursumuza katılmanızı öneririm.

Bir yanıt bırak

Email aboneliği

Esakademi.com'dan iyi ve güzel haberler almak için listeye mailinizi ekleyin